Projektowanie magazynów energii

Jak skumulować wyprodukowaną energię potrzebną w peakach zapotrzebowania?

Magazynowanie energii

Domowe elektrownie, korzystające z odnawialnych źródeł energii, takich jak panele fotowoltaiczne, mogą produkować różną ilość prądu, w zależności od pory dnia i pory roku. Najkorzystniej byłoby całą produkowaną energię wykorzystywać na bieżąco, ale nie zawsze jest to możliwe. W takim wypadku niespożytkowaną energię wysyła się i magazynuje w sieci operatora. Niestety oddany prąd możemy odebrać tylko w 70% lub 80% za darmo.

Alternatywą do takiego rozwiązania są prezentowane przez nas domowe Magazyny Energii. Pozwalają one na gromadzenie wyprodukowanego prądu bez strat oraz wykorzystywanie go w dowolnym momencie. Rozładowane akumulatory będą ponownie uzupełniane, gdy tylko pojawi się nadwyżka produkcji.

Korzystanie z magazynu umożliwia maksymalne wykorzystywanie energii z odnawialnych źródeł i prowadzi do mniejszej zależności od dostawców prądu. Nawet będąc połączony z siecią, możesz korzystać z własnej, zmagazynowanej i ekologicznej energii.


Dowiedz się więcej o magazynach energii z naszej nowej strony poświęconej tematyce magazynowania energii:1

Brak przerw w dostawie

Magazynowanie energii zabezpiecza użytkownika przed wszelkimi awariami sieci przesyłowej i brakiem dostaw prądu powodowanymi przez burze i inne niespodziewane wydarzenia.

2

Całkowita niezależność

Posiadanie elektrowni z naszym magazynem pozwala na korzystanie z energii elektrycznej nawet w najmniej zurbanizowanych miejscach. Planując budowę domu na działce lub w lesie nie trzeba doprowadzać do niego sieci elektrycznej. Magazynowanie prądu z odnawialnych źródeł stwarza więc możliwość większej, a nawet całkowitej niezależności energetycznej.

Nasza firma urzeczywistniła zaprezentowane rozwiązanie „off-grid”. Stworzyliśmy niezależny i mobilny magazyn produkujący energię, którą można swobodnie wykorzystywać.

3

Wiele możliwości i wysoka jakość

Nasz sprzęt współpracuje także z agregatami prądotwórczymi. Zawsze istnieje możliwość rozbudowy instalacji poprzez dodanie kolejnego pakietu baterii. Magazyn Energii został zaprojektowany na wiele lat użytkowania. Do jego konstrukcji użyliśmy najlepszych podzespołów polskiej produkcji.

 

© Copyright 2019 NRGProject - Wszelke prawa zastrzeżone    Polityka prywatności    Polityka cookies

Website design by Webartio.com